2020-09-28, pirmadienis, 11:18.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 07:17, leidžiasi 18:59, dienos ilgumas 11:42.

Žieminės ir vasarinės padangos – skirtumai tarp jų

2019-06-13, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Žieminės ir vasarinės padangos – skirtumai tarp jų

Tam tikrais metų sezonais ne tik rekomenduojama, bet ir privaloma važinėti atitinkamomis padangomis. Konkrečiau – žieminėmis ir vasarinėmis padangomis. Na o žieminės ir vasarinės padangos gali būti panašios iš pažiūros, tačiau yra visiškai skirtingos pagal važiavimo savybes.


Abiejų rūšių ypatybės
Taigi, vasarinės padangos geriausiai tarnauja vasarą, o žieminės – žiemą. Tačiau kokie yra šių padangų skirtumai ir kokią įtaką jie daro vairavimui?


Vasarinės padangos
Minimalus vasarinių padangų protektoriaus gylis Lietuvoje – 1,6 mm. Vasarinės padangos yra sukurtos vairavimui aukštesnėje nei +7 C temperatūroje ir išlaiko visas svarbiausias savybes net ir karščiausiomis vasaros dienomis. Minimalus protektoriaus gylis yra mažas todėl, kad jis reikalingas išvengti akvaplaningo ir išlaikyti gerą sukibimą su asfaltu ar žvyruotu keliu.


Žieminės padangos
Minimalus žieminių padangų protektoriaus gylis Lietuvoje – net 3 mm. Šio tipo padangų protektorius reikalingas tam, kad „įsikabintų“ į sniegą ir ledą, todėl gylis yra labai svarbus. Žieminės padangos tinkamiausios žemesnėje nei +7 C temperatūroje – išlaikomas tinkamas padangų kietumas ir svarbiausios savybės. Pažiūrėję į žieminės padangos protektorių pastebėsite, kad jis yra grubus, su ganėtinai dideliais tarpais – visa tai būtina norint tinkamai „įsikabinti“ į sniegą ir ledą.


Skirtumai
Skirtumus lengviausia suprasti pabandžius pavažiuoti žiemą ir vasarą su netinkamomis padangomis.
Žiemą vairuojant su automobilį su vasarinėmis padangomis, sukibimas su sniegu bei ledu bus beprotiškai prastas – netinkamas protektoriaus raštas ir mažas gylis visiškai netinka sniegui. Negana to, žemoje temperatūroje vasarinės padangos sukietėja, o žiemą minkšto mišinio padangos yra būtinos.


Vasarą vairuojant automobilį su žieminėmis padangomis sukibimas gali dingti labai netikėtai. Karštą vasaros dieną žieminės padangos tampa labai minkštos, ypač važiuojant dideliu greičiu – būtent tada galite prarasti kontrolę. Jos yra sukurtos žemoms temperatūroms, todėl lekiant, pavyzdžiui, +30 C temperatūroje, jos gali netgi deformuotis.


Padangų pasirinkimas pagal sezoną būtinas
Vasarą naudokite tik vasarines, o žiemą – tik žiemines padangas. Netinkamas pasirinkimas labai lengvai gali privesti prie nelaimės, todėl reikėtų atsižvelgti ir į tai, jog susidėvėjusios žieminės padangos nebėra tinkamos vasarai.
Kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje senukai.lt, kad daugiau sužinotumėte apie šiuo metu siūlomas naujas padangas, jų savybes ir kainas.
 

 

Foto: Pixabay.com

Contact form

Šios dienos vardadieniai