2020-06-02, antradienis, 11:57.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 04:47, leidžiasi 21:44, dienos ilgumas 16:56.

Žemutinė Apsha – turtingiausias Ukrainos kaimas

2018-02-25, paskelbė agroexpresas .lt
Žemutinė Apsha – turtingiausias Ukrainos kaimas

Žemutinė Apsha – kaimas Tiačivo rajone Užkarpatės srityje. Nuo Ukrainos – Rumunijos sienos jį skiria tik du kilometrai. Tai kaimas, kuris laikomas turtingiausiu kaimu Ukrainoje. Tokią mintį patvirtina čia pastatyti ar statomi namai, kurie nėra panašūs į tipiškus kaimo namus. Kiekviename kieme būtinai įrengtos oranžerijos, baseinai, o namuose – keli miegamieji, kelios svetainės, pirtys ir saunos.

 

Žemutinėje Apsha praktiškai nėra vieno aukšto namų. Pačiuose mažiausiuose namuose įrengta 10-15 kambarių, o pačiuose didžiausiuose – 30-40. Kaime gyvenantys žmonės gyvena pagal principą „Mano namas turi būti bent plyta aukštesnis už kaimyno“. Gali šiame kaime surasti ir tikrus šiuolaikinius rūmus, kuriuose priskaičiuojama iki 60 kambarių.

 

Kiekvienas namas – tikras meno kūrinys. Pastatai turi savo stilių – vieni lengvi ir  erdvūs, kiti – tvirti ir masyvūs. Čia galima pamatyti į dangų šaunaučius bokštelius, pastatus, primenančius senovines pilis iš tūkstančio ir vienos nakties pasakų.

 

Šiuos namus pradėjo statyti praėjusio amžiaus aštuntame dešimtmetyje. Patį pirmą kapitalą turtingi kaimo gyventojai uždirbo, pardavinėdami saulėgrąžas ir spiritą. Spirito pirkti čia suvažiuodavo iš visos Ukrainos. Dabar ženkli kaimiečių dalis uždarbiauja užsienyje ir namuose retai apsilanko. Todėl kai kurie namai čia išnuomojami turistams ar naujiems kaimo gyventojams. Likę gyventi kaime, vysto restoranų ir parduotuvių verslą, turi statybinių medžiagų verslą, medžio apdirbimo įmones.  

 

agroexpreso inf.

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai