2020-08-07, penktadienis, 19:05.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:41, leidžiasi 21:05, dienos ilgumas 15:23.

Vokietija eksperimentuoja su kultūrų auginimu po saulės moduliais

2018-01-07, paskelbė agroexpresas .lt
Vokietija eksperimentuoja su kultūrų auginimu po saulės moduliais

Vokietijoje saulės modulius įrengė penkių metrų aukštyje, o po jais išaugino žieminius kviečius, bulves  ir  salierus. Nuostoliai nežymūs.

 

Iki šiol buvo praktikuojama, kad viename plote buvo galima arba įrengti saulės modulius ir gaminti elektros energiją, arba auginti žemės ūkio kultūras.

 

Eksperimento dėka nustatyta, kad tame pačiame plote vienu metu galima daryti ir viena, ir kita. Toks žemės panaudojimas mažina žemės paklausos konkurencingumą ir leidžia fermeriams įgyti naują pajamų šaltinį.  

 

Profesorius Peter Högi iš Hohenheimo universiteto teigia, kad modulių įrengimas virš auginamų kultūrų derliaus labai nesumažino. Dobilų derlingumas sumažėjo tik 5,3%, bulvių, kviečių ir salierų – nuo 18 iki 19%.

 

 

Saulės moduliai,kurie buvo naudojami eksperimente, elektrą gamina ne tik viršutine savo dalimi, bet ir apatine, kuri surenka saulės radiacijos atspindį nuo supančios aplinkos. Pavyzdžiui, sniego patalas po saulės moduliais duoda papildomai 25 %energijos.

 

Planuojama, kad tokiu būdu pagaminta elektros energija bus naudojama ūkiuose, o perteiklius parduodamas elektros tinklams.

 

ScienceDaily

Contact form

Šios dienos vardadieniai