2020-08-03, pirmadienis, 15:44.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:34, leidžiasi 21:13, dienos ilgumas 15:39.

Vokiečių fermeriai keliasi į socialinius tinklus

2018-03-11, paskelbė agroexpresas .lt
Vokiečių fermeriai keliasi į socialinius tinklus

Paršelis graužia Marcus Holtkötter batų raiščius, tačiau jis to nemato. Visas jo dėmesys nukreiptas į planšetės kamerą, nes kaip tik tuo metu Marcus Holtkötter bendrauja socialiniuose tinkluose su savo sekėjais. O štai fermeris Bauer Holti vadina save ne tik fermeriu, bet ir blogeriu. Jo pranešimus seka 1700 žmonių, gyvenančių šiaurės vakarų Vokietijos regione. Blogerio sekėjai – ne tik kolegos, bet ir visi tie, kuriuos domina ekologijos ir sveikatos temos bei simpatiški kiaulių snukučiai. Socialiniuose tinkluose Bauer Holti dažnai bendrauja sėdėdamas net už traktoriaus vairo.  

 

Postas socialiniuose tinkluose – tai Bauer Holti verslo strategija, kuri padeda skaitytojus arčiau supažindini su  gamybos procesu ūkyje ir užsitarnauti vartotojų pasitikėjimą. Facebook ar Twitter – tai dar viena vieta, kur galima demonstruoti savo kompetenciją bei požiūrį: čia dalinamasi patarimais, aptariamos svarbios temos, pavyzdžiui, glifosato poveikis kovoje kenkėjus. Fermerio Bauer Holti mintys apie glifosatą socialiniame tinkle Twitter sukėlė karštas diskusijas, tačiau ne tai svarbiausia.

 

Vokietijos fermerių susivienijimas teigia, kad vis daugiau šalies fermerių dalyvauja socialiniuose tinkluose, kur ne tik reklamuoja savo produkciją, bet ir populiarina savo profesiją. „Mums reikalingas sąžiningas dialogas. Tai, kad šiandien aš iPhone dėka kontroliuoju kiaulių šėrimą, daugeliui dar nesuprantama. Žmonės į žemės ūkį vis dar žiūri pro romantinius akinius. O juk viskas keičiasi. Šiandien tik trys procentai vokiečių užimti žemės ūkio produkcijos gamyboje, “ – sako Bauer Holti.

 

Darbas žemės ūkyje šiandien visai kitoks nei prieš dešimtmetį. Čia įdiegta daug naujų aukštųjų technologijų. Antai fermeris Marcus Holtkötter bei kiti jo kolegos organizuoja virtualias ekskursijas po savo ūkius, pasakoja apie kasdieninius savo darbus, aiškina, kodėl jiems patinka dirbti žemės ūkyje.

 

„Kodėl niekas nesugalvoja kvepalų, kurie skleistų augančios žolės aromatą,“ – klausia jaunas fermeris Thomas Fabry. Socialiniuose tinkluose Facebook ir Twitter jo postą skaitantys sekėjai gali diskutuoti šiuo ir kitais klausimais, pakomentuoti jo selfi iš kiaulidės, pasižiūrėti, kaip jis prižiūri kiaules, taiso traktorių, ruošia malkas, susipažinti su drono nufilmuotu landšaftu.  

 

Prieš metus Vokietijoje sukurta speciali programa, skirta būsimuosius fermerius išmokyti bendrauti su pirkėjais, efektyviai naudotis SMS žinutėmis. Komunikacija žemės ūkyje įgyja vis didesnę reikšmę. Tiems, kurie komunikacijos meistriškumo nori mokytis savarankiškai, Vokietijoje organizuojamas seminaras Agrar-Blogger-Camp. Toks seminaras įvyko Miunsteryje, kur susirinko apie šimtą fermerių. Susirinkusiems kolegoms  Thomas Fabry sakė, kad yra tūkstančiai ūkininkavimo būdų, reikia tik socialinių tinklų pagalba tai parodyti.  

 

agroexpreso inf.

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai