2020-02-24, pirmadienis, 16:47.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 07:20, leidžiasi 17:42, dienos ilgumas 10:21.

Verslo idėja, atnešusi milijonus

2017-08-20, paskelbė agroexpresas .lt
 Verslo idėja, atnešusi milijonus

2015 metų pradžioje internete pasirodė reklaminis video klipas su neįprastais aviliais, iš  kurių medus išteka pats. Pakako tik dviejų dienų, kad klipas plačiai išgarsėtų – jį peržiūrėjo keli milijonai žmonių.

 

Tada Indiegogo tinklalapyje buvo pradėta kraudfandingo (liaudies finansavimo) kampanija, kuri sulaukė dar didesnio pasisekimo nei reklaminis klipas. Finansuoti projektą ir gauti stebuklingą avilį panoro tiek žmonių, kad surinkti daugiau nei du milijonus dolerių pasirodė vienas juokas. Nesutrukdė net skeptiškas kai kurių bitininkų požiūris.  Sėkmėsw priežastis paprasta. Kad iš avilio išimtum medų, reikia įdėti nemažai triūso – atidaryti avilį, “išrūkyti” bites, išimti korius, paskui centrifūgoje juos apdoroti. Projektas Flow visus šiuos rūpesčius pašalina. Nereikia lįsti į avilį, nervinti bičių. Užtenka pasukti rankenėlę ir pastatyti medui sutekėti indą.

 

Idėją sugalvojo du pietinio Velso bitininkai, kuriems nusibodo slėptis nuo bičių po apdangalu, kentėti įgėlimus ir gailėti nuspaustų bičių. Idėjos realizavimas užtruko dešimt metų. Tėvas su sūnumi sumeistravo iš principo naujo tipo avilį, tikriau plastikinį rėmą Flowe su ne iki galo suformuotais koriais. Bitės užpildo korius vašku, po to medumi. Pasukus rankenėlę, koriai keičia formą, tampa vamzdžiais, kuriais į indą suteka medus. Tada rėmą galima uždaryti, kad bitės toliau galėtų rinkti medų. Vaškas lieka nepaliestas, o tai palengvina bičių darbą. Rėmas turi akutę, per kurią galima stebėti surinkto medaus kiekį. Idėjos autorių teigimu, tai pirmas reikšmingas išradimas bitininkystės srityje po to, kai 1852 metais atsirado Langstroto avilys. Naujasis rėmas taupo laiką ir bitėms medaus rinkimo procesą daro neskausmingą, neprovokuoja jų agresyvumo.

 

Rėmai Flow keletą metų buvo testuojami. Rezultatai parodė, kad bičių produktyvumui jie neturi jokios reikšmės. Į vieną rėmą prinešami trys kilogramai medaus. Rėmo užpildymas priklauso nuo bičių kiekio. Investuotojai gali rinktis iš kelių variantų: galima nusipirkti pilnai įrengtą avilį arba kelis rėmus savo paties rankomis pagamintam aviliui. Kainos prasideda nuo 230 dolerių. Pilnai įrengtas avilys kainuoja 600 dolerių. Aviliai ir jų rėmai pristatomi į bet kurią šalį.  

 

Pranas Raščius

 

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai