2019-12-08, sekmadienis, 05:41.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:28, leidžiasi 15:51, dienos ilgumas 7:23.

Ukrainoje užsieniečiai kontroliuoja 6% ariamos žemės

2017-08-18, paskelbė agroexpresas .lt
Ukrainoje užsieniečiai kontroliuoja 6% ariamos žemės

Land Matrix initiative organizacijos teigimu, užsieniečiai kontroliuoja 2,4 mln. ha Ukrainos žemės ūkio naudmenų. Tai teritorija, kuri didesnė už Izraelio valstybę. Daugiau nei 2 mln. ha čia kontroliuoja tik 7 užsienio kapitalą turinčios kompanijos. Antai JAV korporacija NCH Capital šiandien Ukrainoje valdo 400000 ha dirbamos žemės.

 

Didelius plotus savo nuosavybėje turi Trigon Agri, Danosha, AgroGeneration, Ukrainos agrarinės investicijos ir kt. Tos pačios organizacijos duomenimis, nuo 2000 metų 26,7 mln. ha dirbamos žemės pasaulyje pateko į užsienio investuotojų rankas. Tai reiškia, kad investuotojai pasaulyje valdo 2% žemdirbystei tinkamų plotų. Net 46% visų užsieniečių valdomų žemių tenka penkioms šalims – Indonezijai, Ukrainai, Rusijai, Papua ir Naujoji Gvinėja, Brazilija.

 

Išskyrus Papua ir Naująją Gvinėją, didžioji dalis į pirmąjį penketuką patenkančių šalių žemės ūkio naudmenų jau eksploatuojama. Į užsienio valstybių žemės ūkį bene daugiausia investuoja Malaizija: šalies privačios kompanijos Azijos valstybių žemes naudoja riešutinių kokospalmių, iš kurių riešutų spaudžiamas palmių aliejus, auginimui. Toliau eina JAV ir Didžiosios Britanijos investuotojai. O štai Kinija pasaulyje, daugiausia Azijoje, kontroliuoja tik vieną milijoną hektarų ariamos žemės.

 

agroexpreso inf.

Contact form

Šios dienos vardadieniai