2019-05-25, šeštadienis, 17:01.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 04:57, leidžiasi 21:32, dienos ilgumas 16:35.

Turkija ruošiasi atlikti deurbanizaciją

2018-03-11, paskelbė agroexpresas .lt
Turkija ruošiasi atlikti deurbanizaciją

Turkijos Žemės ūkio ministerija suformulavo programą tiems šalies gyventojams, kurie yra pasiruošę iš miestų keltis į kaimus. Šeimos, kurios sutiks apsigyventi kaimuose, gaus po 300 avių.

 

Prižiūrėti avis nesudėtinga, be to avys ėriuojasi du kartus per metus ir atsiveda 1-2 ėriukus, retkarčiais netgi tris. Tad per metus galima bandą pagausinti daugiau nei trim šimtais ėriukų. Paaugusi avis kainuoja apie 200 dolerių. Tokių priemonių imtasi todėl, kad Turkijoje jau kuris laikas vyksta masinė kaimiečių migracija į miestus. Kad netolimoje ateityje kaimai neliktų be žnonių, ir pasiūlyta ši programa.

 

Pagrindiniu fermerių išaugintų avių pirkėju taps valstybė, kuri garantuos palankias supirkimo kainas. Taipogi numatomas naujųjų fermerių „apdraudimas nuo nesėkmės“: palankios kreditavimo sąlygos, socialinis ir medicininis draudimas, avių aprūpinimas pašarų priedais, vaistais, o esant būtinybei ir veterinarų paslaugomis.   

 

Turkijos Žemės ūkio ministerijos ministras Ahmetas Eshrefas Fakybaba laikraščiui Milliyet paaiškino, kad projektas visų pirma skiriamas jaunoms moterims ir jauniems vyrams, nes norima juos aprūpinti stabiliu darbu ir stabiliomis pajamomis. Skolą valstybei už gautas 300 avių bus galima grąžinti arba ėriukais, arba pajamomis už parduotus ėriukus (pirmieji 300 gimusių ėriukų bus tarsi užstatas valstybei).   

 

Turkijos Žemės ūkio ministerija pateikia statistiką, kad viena avis per metus vidutiniškai atveda 1,4 ėriuko, tad šeimos pajamos gali siekti 60-90 tūkst. dolerių. Minimali mėnesinė  alga Turkijoje – 346 dolerių.  

 

agroexpreso inf.

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai