2020-08-07, penktadienis, 18:07.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:41, leidžiasi 21:05, dienos ilgumas 15:23.

Sveiki batonėliai iš alaus gamybos atliekų

2017-08-30, paskelbė agroexpresas .lt
Sveiki batonėliai iš alaus gamybos atliekų

Verdant alų, sunaudojama daug resursų ir lieka daug atliekų. JAV startuolis ReGrained sugalvojo šias atliekas paversti sveiku užkandžiu. Iš nedidelių San Francisko mini alaus daryklų du vaikinai Jordan Schwartz ir Dan Kurzrock surenka salyklo atliekas ir paverčia jas sveikais užkandžiais.

 

Pasak startuolio ReGrained, tik 10% ingredientų, naudojamų alaus virimui, patenka į bokalą, o maždaug 85% „nurašoma“ į atliekas. O juk iš esmės tai grūdai, turtingi baltymais ir ląsteliena. Beje, 0,355 litro alaus buteliui pagaminti sunaudojama beveik 105 litrai vandens. Didžioji dalis vandens išeikvojama paties grūdo išauginimui.

 

Vaikinai turi sertifikuotą namų virtuvę, kurioje gali pardavimui gaminti įvairius produktus. Šiuo metu ReGrained siūlo dviejų rūšių javainių batonėlius, kurių pagrindą sudaro grūdų atliekos – medaus-migdolų ir šokolado-kavos. Į medaus-migdolų batonėlių sudėtį įeina dar ir avižos, cinamonas, o šokolado-kavos batonėliai susideda iš tamsaus alaus granulių, pusiau saldaus šokolado ir kavos. Praėję alaus gamybos ciklą grūdų atliekos turi žemą glikemijos indeksą.  ReGrained batonėliai parduodami vietinėse parduotuvėse ir internete.

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai