2020-10-21, trečiadienis, 18:29.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:01, leidžiasi 18:03, dienos ilgumas 10:2.

Šimtmečio maisto produktas – šakotis

2018-05-27, paskelbė agroexpresas .lt
Šimtmečio maisto produktas – šakotis

Kiekvienas tautinio paveldo, tradicinių maisto produktų gamintojas ir maisto pramonės idėjų autorius, dalyvaujantis tradicinėje parodoje „AgroBalt“, nekantriai laukia parodos atidarymo dienos – būtent tądien paaiškėja, kuris jų gaus aukso medalį. Šiemet pirmąją parodos dieną įteikta 20  aukso medalių.

 

„Lietuva garsėja savo išskirtine produktų kokybe, tad išrinkti geriausius iš geriausiųjų – išties nelengva užduotis, o pergalė yra kokybės garantas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio rinkoje. Džiaugiamės, kad ši parodos tradicija – įteikti medalius patiems geriausiems parodos eksponatams – yra sėkmingai tęsiama ir, žinoma, kviečiame parodos lankytojus įvertinti nugalėtojus: atvykite į „AgroBalt 2018“, pamatykite, ragaukite, dalykitės“, – geros nuotaikos nestokojo nugalėtojus apdovanojęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

 

Paroda „AgroBalt“, pradėta rengti dar 1992 m., buvo pirmoji tarptautinė komercinė paroda, kurioje dalyvavo įmonės iš užsienio šalių, o jau nuo 1995–ųjų tapo gražia tradicija jos metu apdovanoti geriausios parodos eksponatus. Tuomet tai buvo naujovė, kuri tapo neatsiejama parodos dalimi. Nuo tada konkurso laureato vardas „AgroBalt“ dalyviams yra laikomas aukščiausiu jų darbo įvertinimu.

 

„AgroBalt“ medalių ir diplomų konkurso tikslas – gerinti ne tik žemės ūkio ir maisto produktų, bet ir kitokios žemės ūkio produkcijos kokybę, skatinti tradicinių ir regioninių produktų gamybą, skatinti jų konkurencingumą. Konkursui pasiūlytus eksponatus vertino speciali konkurso vertinimo komisija.

 

Iš viso paskelbta 14 nominacijų. Pirmąkart buvo renkamas ir šimtmečio maisto produktas, kurį vertinant atsižvelgta į tautinio paveldo produkto sertifikatą, į šio produkto gamybos apimtis bei augimą ir tai, ar jis gaminamas iš tradicinės žaliavos. Šį garbingą apdovanojimą gavo šakotis, gaminamas Laimutės Sadauskienės IĮ.

 

Už meilę Lietuvos žemei aukso medalį gavo lietuviškas varškės sūris (Skaistgirio ŽŪB, Žagarės pieninė).

 

Metų debiuto apdovanojimą pelnė kiaulienos sprandinės šašlykas, marinuotas su mineraliniu vandeniu „Vytautas“, ruošiamas UAB „Biovela“.

 

Už inovatyvumą medalį gavo vaisių, riešutų ir sėklų užkandžiai „Greenz“ (UAB „Rūta“).

 

Net trys aukso medaliai įteikti už išskirtinę produkto kokybę, jais nuo šiol gali didžiuotis kepenėlių paštetas su džiovintais baravykais (UAB „Aljasas“), šaltai rūkyta, kaimiško dūmo Krivio nugarinė (ŽŪB „Delikatesas“) ir šamo filė su marinatu rinkinys, gaminamas „Žuvėjos“.

 

Už inovatyvumą gaminant ekologišką produktą aukso medalį gavo ekologiški UAB „Miltinuko receptas“ gaminami grikių miltų blynai.

 

Veganiškas tortas „Vaisių šėlsmas“, gaminamas Kauno kolegijos (vadovė Ingrida Kraujutienė, studentė Viktorija Marmaitė) ir keksiukai „Rudenėlis“ (Klaipėdos valstybinė kolegija, studentė Lolita Kundrotienė) pelnė medalius už kūrybiškiausią jaunojo maistininko idėją.

 

Už dėmesį sveikai mitybai aukso medalius gavo trys eksponatai: šamo fiilė drebučiuose („ŠamŪkis“), naminis virtos žuvies vyniotinis (AB „Išlaužo žuvis“) ir becukrė, natūralaus raugo, rankomis minkyta pilno grūdo ruginė duona („Ramunės kepiniai“, MB „Chotėjus“).

 

Rokiškio Bifi Active geriamieji jogurtai (UAB „Rokiškio pienas“) pelnė aukso medalį už tai, kad yra vaikų mylimiausias (už dėmesį sveikai vaikų mitybai).

 

Du eksponatai gavo aukso medalius už originaliausią pakuotės dizainą: duonos rinkinys „Pusryčių duonelė“, gaminama UAB „Radviliškių kaimo kepyklos“ bei Gintaro Sino obuolių ledo vynas (MB „Lietungė“.

 

Jogurtas „Graikiška amfora“, gaminamas AB „Pieno žvaigždės“, nugalėjo nominacijoje Vartotojų pripažintas.

 

 Už proveržį į eksporto rinkas aukso medaliu galės didžiuotis kietasis sūris „Džiugas“ 40 proc. s. m. brandintas 36 mėn. Gourmet (AB „Žemaitijos pienas“).

 

Žemaitiškas kastinys (AB „Žemaitijos pienas“) gavo aukso medalį už Lietuvos vardo reprezentavimą pasaulyje.

 

Už patriotiškumą puoselėjant šimtametes tradicijas aukso medalis įteiktas tradiciniam amatininkui Vladislavui Kozlovskiui, kurio nagingose rankose gimsta gelda – gaminys, naudojamas maisto produktui gaminti ir laikyti.

 

Gauti apdovanojimai suteikia galimybę ženklinti apdovanotus gaminius „AgroBalt“ ženklu, o „AgroBalt 2018“ parodos medalių atvaizdai gali būti naudojami produktų reklamai.

 

Žemės ūkio ministerijos inf.

 

 

SKAITYKITE

 

Neegzistuojantys ūkiaikaip britų prekybos tinklai vilioja pirkėjus?

Ar tikrai valgome celiuliozę ir kitokius niekus?

Pienas virsta alkoholiniais gėrimais

Keksai ir pyragėliai iš mėsos

Naujas požiūris į nekondicinius produktus

Arbūzą imituojanti duona

Ekologiškas maistas tampa šveicarų kasdienybe

Britas susikrovė turtus iš prekybos pasibaigusio galiojimo maisto produktais

Sveiki batonėliai iš alaus gamybos atliekų

Čekiški traškučiai iš morkų ir burokėlių ruošiasi užkariauti pasaulį

Contact form

Šios dienos vardadieniai