2020-08-03, pirmadienis, 14:46.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:34, leidžiasi 21:13, dienos ilgumas 15:39.

Portugalija į kovą su gaisrais pasitelks ožkas

2018-01-22, paskelbė agroexpresas .lt
Portugalija į kovą su gaisrais pasitelks ožkas

Portugalijos vyriausybė iniciavo ožkų veisimo programą, kurios tikslas – įtraukti į kovą su vasaros gaisras ožkas. Ožkų bandos ganysis gaisringuose rajonuose. Projektas pavadintas „Ožkos gaisrininkai“.

 

Portugalijos valstybinių miškų atstovai sako, kad ožkos nuės tą augmeniją, kuri ekstremalių karščių metu lengvai miškuose užsiliepsnoja arba padeda iš laukų ugniai persimesti į miškus.  Šiam projektui ožkos labiausiai tinka, nes yra neišrankios maistui. Pirmosios ožkų bandos turėtų atsirasti jau šių metų pabaigoje. Tiesa, vyriausybės atstovas teigia, kad šis projektas negalės pilnai pakeisti tradicinių profilaktinių darbų – tai bus tik dalis gamtosauginio darbo. Reikia priminti, kad Portugalijos miškuose dažnai kyla gaisrai (praėjusiais metais šalies gaisruose  žuvo rekordiškas kiekis žmonių – 112), todėl į kovą su ugnies stichijomis telkiamos vis naujos pajėgos.

 

Pasak ekonomisto iš Lisabonos Miguel Monteiro, šis projektas duos ir papildomos naudos tiems rajonams, kuriuose bus apgyvendintos ožkos. Manoma, kad iš projekto pasipelnys mėsos ir pieno gamintojai. Miškus nuo gaisrų ginančių ožkų mėsa ir pienas reklamos dėka turėtų tapti paklausiais produktais.   

 

Ekonomistas sako, kad šiaurės rytuose plytinčioje Vila Puca de Aguiar savivaldybėje dar 2012 metais buvo pravestas analogiškas eksperimentas. Tada maždaug į devyniasdešimt  hektarų dykvietę buvo paleista daugiau nei penkiasdešimt ožkų.

 

Pirmąkart  Portugalijoje apie ožkų panaudojimą kovai su gaisrais vyriausybiniu lygiu prašnekta dar Žozė Sokratešo  premjeravimo metu. Tuomet buvo planuojama investuoti į projektą 88 mln. eurų ir užveisti 150 tūkst. ožkų. Tačiau projektas nebuvo realizuotas, nes tam nepakako biudžeto resursų, o 2011 metais atsistatydino ir pati socialistų vyriausybė.

 

farmer.pl

Contact form

Šios dienos vardadieniai