2020-10-21, trečiadienis, 18:50.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:01, leidžiasi 18:03, dienos ilgumas 10:2.

Patarimai iš Tailando ekologiškų ūkių savininkams

2018-04-10, paskelbė agroexpresas .lt
Patarimai iš Tailando ekologiškų ūkių savininkams

Prieš šešerius metus organinė žemės ūkio produkcija Tailande buvo retenybė. Šiandien parduotuvių lentynos lūžta nuo jos. Ar tikrai visa ši produkcija ekologiška? Kaip ir kokiomis sąlygomis ji auginama? Tuo tikslu buvo aplankytas netoli Bankoko 12 akrų ūkis. Čia auga pomidorai, cukinijos, įvairūs žalumynai. Kai kas auga po atviru dangumi, kai kas šiltnamiuose.

 

Prie įėjimo į šiltnamį – lovelis su kalkakmeniu, skirtu batų dezinfikavimui,viduje – lipdukai vabzdžiams. Šiltnamiuose yra buteliai su siera – saulės kaitinami jie išskiria dujas, kurios naikina vabzdžius. Laukuose matosi tamsios plastikinės juostelės, saulės šildomos jos tarnauja piktžolių naikinimui.

 

Užaugintos salotos rankomis supjaustomos ir supakuojamos, o po to iškart patenka į šaldymo kameras. Ekologiškų vaisių ir daržovių mažmeninės kainos nedidelės – ir tai valstybinės politikos nuopelnas. Tiesa, ekologiškų vaisių ir daržovių supervalstybe jau rytoj Tailandas nesiruošia tapti. Tai ilgalaikė perspektyva.

 

Penkių minučių video filme parodyta daug metodų, naudojamų Tailande auginant ekologiškas daržoves ir vaisius – kaip šiltnamyje, taip ir atvirame ore.

 

agroexpreso inf.

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai