2020-10-21, trečiadienis, 19:12.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:01, leidžiasi 18:03, dienos ilgumas 10:2.

Parodoje „Baltijos miškai 2018“ – Lietuvos medkirčių čempionatas

2018-05-19, paskelbė agroexpresas .lt
Parodoje „Baltijos miškai 2018“ – Lietuvos medkirčių čempionatas

Gegužės 10–12 d., Girionyse, Kauno rajone vyko šeštoji tarptautinė miškininkystės inovacijų paroda BALTIJOS MIŠKAI 2018. Jos rengėjas – žurnalas MIŠKAI.

 

Į parodą buvo pakviesti miškininkystės profesionalai ir mėgėjai, privačių miškų savininkai, medienos ir giminingų verslų atstovai bei visi kiti, kuriems rūpi miškas, kam svarbūs gaminiai iš medžio, medienos ruošos technika, miško įveisimo bei priežiūroas įrengimai, bioenergetika, poilsis gamtoje, miško turizmas, kraštovaizdžio ir atskirų augalų dekoratyvinis formavimas, dekoratyviniai medžiai ir krūmai.

 

Taip pat buvo kviestii ir azartiškų varžybų megėjai. Parodos metu jie galėjo stebėti net dvejas varžybas – XV-tąjį atvirą Lietuvos medkirčių čempionatą, kuriame dalyvavo ir 2016 metų pasaulio čempionas iš Baltarusijos, bei Pabaltijo jaunimo pjūklininkų profesinio meistriškumo kovas.

 

Parodos metu pristatytos miškininkystės naujovės, įdomios verslui, savivaldos įmonėms, privačių miškų bei privačių sodybų savininkams. Parodoje vyko įdomi kultūrinė-pažintinė bei pramoginė programa: meno kalektyvų pasirodymai, susitikimas su filmo SENGIRĖ autoriumi Mindaugu Survila, viduramžių riterių turnyras, pažintinė šunų dresavimo pamoka, vyko įvairūs pažintiniai seminarai, medžio skulptūrų drožyba, buvo galima tiesiogiai stebėti, kaip gaminami poilsiui ir rekreacijai skirti mediniai laivai ir kt.

 

Parodoje buvo kuo užsiimti ir dedeliam, ir mažam. „ Ši paroda Lietuvoje unikali tuo, kad vyksta ne parodų rūmuose ar arenose, bet gamtoje, miške ir be abejo svarbiausia, kad savo techniką, mes galime ne tik parodyti, bet ir pademonstruoti bei leisti išbandyti pirkėjams“ – sako nuolatinis šios parodos dalyvis, UAB Enax vadovas, Remigijus Savosta.

 

Parodos konferencijų centre, kuris buvo įrengtas 100 m2 geokupole, kasdien vyko net po kelis seminarus aktualiausiomis privačios miškininkystės, miško turizmo, dekoratyvinių augalų komponavimo bei priežiūros, medienos ruošos, investavimo Baltijos šalių miškuose ir kitomis temomis.

 

Valstybės 100-mečio proga šokolado meistrai liejo rekordinio dydžio Lietuvos žemėlapį. Parodoje buvo persodinti keli dideli – daugiau kaip 10 metrų aukščio ir 15 metų amžiaus medžiai.

 

Pagrindinės šių metų parodos BALTIJOS MIŠKAI 2018 temos: Miškų priežiūros ir tvarkymo technika, Miško kirtimo technika,  Medienos transportavimo priemonės, Technika smulkiajam verslui ir ūkiams,  Biokuro ruošimo technika,  Medelynų technika, įranga ir priemonės,  Miško atkūrimo ir įveisimo technika,  Miškų apsaugos priemonės ir įranga,  Miško rekreacija ir turizmas,  XV – asis atviras Lietuvos medkirčių čempionatas ir Baltijos šalių jaunimo profesinio meistriškumo pjūklininkų čempionatas.

 

XV - ąjį atvirą Lietuvos medkirčių čempionatą organizavo Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija (KMAIK) ir UAB HUSQVARNA LIETUVA. Renginį rėmė Thermowave, VĮ Valstybinių miškų urėdija Dubravos regioninis padalinys ir paroda „BALTIJOS MIŠKAI 2018“. Čempionate dalyvavo ir medkirčiai iš Baltarusijos, Latvijos, Estijos.

 

Parodos „BALTIJOS MIŠKAI 2018” varžybų aikštėje rungtyniavo 2016 metų pasaulio pjūklininkų čempionato nugalėtojas V. Durovich iš Baltarusijos. Šalies medkirčių čempionate varžėsi visi pageidaujantys – dalyviai turi turėti medkirčio kvalifikaciją patvirtinantį dokumentą, tvarkingą grandininį pjūklą ir asmenines saugos priemones bei pasirūpinę draudimu. Čempionato metu dalyviai buvo nemokamai apgyvendinti ir pamaitinti. Varžybos vyko individualioje įskaitoje tarp suaugusiųjų ir jaunių (iki 24 metų) pagal 2018 metų pasaulio medkirčių čempionato taisykles. Čempionate dalyviai dvi dienas rungėsi medžio pjovimo, grandinės keitimo, kombinuoto pjaustymo, tikslaus pjaustymo ir šakųgenėjimo rungtyse.

 

Kartu su medkirčių čempionatu vyko ir Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos ir Estijos) jaunimo profesinio meistriškumo pjūklininkų varžybos (rungtyniavo po 3 dalyvius).

 

Parengta pagal žurnalo „Miškai“ medžiagą

 

 

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai