2020-06-02, antradienis, 11:33.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 04:47, leidžiasi 21:44, dienos ilgumas 16:56.

Novatoriškas šieno džiovinimo metodas

2017-11-16, paskelbė agroexpresas .lt
Novatoriškas šieno džiovinimo metodas

Novatorišką šieno džiovinimo metodą sugalvojo Jakutijos fermeris Fiodoras Ogojukinas. Šis metodas ne tik taupo laiką ir jėgas, bet ir leidžia šienauti per lietų ar šaltį. Idėją fermeris brandino penkiolika metų.

 

Fermeris laiko apie septyniasdešimt karvių, užsiima avininkyste. Pagrindinės pajamos gaunamos iš pieno pardavimo. Jo ūkyje dirba keturi darbininkai. Šienapjūtės metu darbininkų, žinoma, reikia daugiau. Tačiau netradicinis šienavimo būdas leidžia išsiversti su  mažesniu jų kiekiu.

 

 

Netradicinio šienavimo būdo esmė – nupjauta žolė lauke nedžiovinama, o vežama į fermerio ūkį. Į vieną priekabą ką tik nupjautos žolės galima pakrauti daugiau nei sauso šieno. Toks transportiravimo būdas taupo degalus, nes mažiau kartų tenka važiuoti į laukus.

 

 

Po to šienas  sukraunamas ant specialių konstrukcijų ir džiovinamas. Beje, taip sukrautas šienas išdžiūna 2-3 kartus greičiau nei įprastai. O svarbiausia – šienapjūtė tampa nebepriklausoma nuo oro sąlygų.  Pasak fermerio, dabar šienapjūtei per dieną jie skiria dvi tris valandas.

Contact form

Šios dienos vardadieniai