2020-10-21, trečiadienis, 21:31.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:01, leidžiasi 18:03, dienos ilgumas 10:2.

Nebereikės popierinių dokumentų registruojant ūkius

2020-06-30, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Nebereikės popierinių dokumentų registruojant ūkius

Registro duomenų teikėjams nebereikės kartu su dokumentais pateikti Ūkininkų ūkių registrui ir popierinių dokumentų kopijų. Tam pirmadienį vykusiame posėdyje galutinai pritarė Seimas. 

 

Žemės ūkio ministerijos projektu, kuriuo atsisakoma perteklinio reikalavimo registro duomenų teikėjams kartu su teikiamais dokumentais Ūkininkų ūkių registrui pateikti ir popierines dokumentų kopijas, siekiama mažinti administracinę naštą, didinti elektroninę paslaugų plėtrą ir gerinama teikiamų Ūkininkų ūkių registro paslaugų kokybė. Priėmus įstatymą administracinė našta sumažės 369 tūkst. Eur.

 

Šiuo metu Ūkininko ūkio įstatyme yra nustatytas reikalavimas registro duomenų teikėjams kartu su teikiamais dokumentais pateikti ir popierines dokumentų kopijas. 2018 m. kovo mėn. sukūrus bendrą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registro ir Ūkininkų ūkių registro portalą, registrų tvarkymo įstaigoms ir juose tvarkomų asmens duomenų tvarkytojams – VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro ir savivaldybių administracijų darbuotojams - atsirado galimybė skaitmenizuoti pateiktus duomenų teikėjų prašymus ir prie jų pridedamus dokumentus bei juos sukelti į skaitmenizuotų duomenų bazę.

 

Projekte taip pat numatoma, kad ūkis turi būti įregistruotas ir ūkio įregistravimo pažymėjimas išduotas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo ir dokumentų pateikimo registro tvarkymo įstaigai dienos. Jeigu ūkį įregistruoti atsisakoma, priežastys nurodomos raštu.

 

                                                                                                                                                                ŽŪM informacija

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai