2020-06-02, antradienis, 10:41.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 04:47, leidžiasi 21:44, dienos ilgumas 16:56.

Namas, kuris turi tik fasadą

2018-01-07, paskelbė agroexpresas .lt
Namas, kuris turi tik fasadą

Žiūrėdamas į šio namo fasadą, nepasakysi, kad jis kuo nors ypatingas. Įprastas plytų mūras, langai, balkonėlis. Tačiau pakanka tik pasukti už namo kampo, ir iškart pamatai, kad šis namas – išskirtinis. Vietoje šoninės sienos matyti tik didžiulė žemių krūva.

 

Šis neįprastas namas buvo suprojektuotas 2006 metais Klintone (Merilando valstija, JAV). Projekto autorius – Formworks Buildings Inc. kompanija, kuri specializuojasi ekologiškų namų, dalinai arba visai paslėptų po žemės pylimu, statyboje. Šis energiją taupantis namas gali atlaikyti praktiškai bet kokio oro kaprizus. Iš viršaus namas užpiltas metro storio žemės sluoksniu. Iš šonų žemės sluoksnio storis  siekia net 7,5 metro. Visa tai užtikrina puikią izoliaciją.

 

Naudingas namo plotas – 300 kv.m. Name yra trys miegamieji, svetainė, du vonios kambariai,virtuvė, valgomasis ir pagalbinės patalpos. Prie namo šono glaudžiasi garažas dviems automobiliams.

 

Pasak namo šeimininkų, vienintelis tokio namo trūkumas – natūralaus apšvietimo stoka. Tačiau šį trūkumą kompensuoja kiti privalumai. Už apšildymą ir komunalinius patarnavimus reikia mokėti tik po 150 JAV dolerių. O tai 90 proc. mažiau nei moka panašios kvadratūros namų savininkai. Dėka puikaus mikroklimato, žiemą tokiame name šilta, o vasarą – vėsu.

 

Įdomius namų projektus galite pamatyti čia.

 

Kazimieras Šatas

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai