2020-08-03, pirmadienis, 14:23.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:34, leidžiasi 21:13, dienos ilgumas 15:39.

Miesto ūkis Japonijoje: ryžių laukai biurų pastate

2018-04-03, paskelbė agroexpresas .lt
Miesto ūkis Japonijoje: ryžių laukai biurų pastate

Japonija – nuostabi šalis, kurioje miesto žemės ūkis įgyja tokias stebėtinas formas, kad net kvapą gniaužia! Tokijas – vienas tankiausiai apgyvendintų miestų pasaulyje. Čia gyvena beveik 40 mln. žmonių, aktyviai užsiimančių miesto ūkininkavimu.

 

Vienas iš tokių sektinų pavyzdžių yra tarptautinė kompanija  PASONA GROUP. Tarptautinės kompanijos PASONA GROUP  biurų pastatą lengva pažinti iš „žaliojo rūbo“. Vertikalus sodas, gaubiantis pastatą – labai gražus. Tačiau patys didžiausi stebuklai slepiasi pastato viduje. Fojė – žaliuoja ryžių laukas, konferencijų salėje nuo lubų nutįsusiuose vazonėliuose noksta pomidorai, o poilsio kambariuose siūlomos brošiūros apie įvairiausių kultūrų auginimą. Pastate net 4000 kv.m. skirta žemdirbystei. Priskaičiuojant dar ir vertikalų sodą, kompanijos darbuotojai augina daugiau nei 280 rūšių daržovių ir vaisių, aromatinių žolių ir gėlių. Kambariai, kuriuose auginamos kultūros, aprūpinti pačiomis pažangiausiomis technologijomis, leidžiančiomis kuo mažiau sunaudoti elektros energijos ir vandens.  

 

 

Biuro darbuotojai patenkinti, kad valgykloje gali pirkti maistą, užaugintą betarpiškai jiems patiems dalyvaujant. Dirbdami ryžių lauke, jie linksmai praleidžia poilsiui skirtą laiką. Daugiau nei 80% kompanijos darbuotojų mano, kad miesto ūkininkavimas – pozityvus ir motivuojantis momentas kuo greičiau atvykti į darbą.

 

agroexpreso inf.

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai