2020-02-24, pirmadienis, 16:39.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 07:20, leidžiasi 17:42, dienos ilgumas 10:21.

Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksportas augo 10 procentų

2018-05-09, paskelbė agroexpresas .lt
Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksportas augo 10 procentų

Lietuvos žemės ūkio ir maisto sektoriaus įmonėms jau pavyko patekti į ne vieną milijardą vartotojų turinčias rinkas, tačiau taško padėti neketinama. Kadangi naujų rinkų paieška yra užduotis, reikalaujanti didelių pastangų, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siekia padėti įmonėms užmegzti naudingų ryšių, susirasti gerų verslo partnerių. Būtent todėl žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei Rinkos reguliavimo agentūros atstovais kiekvieną savaitę aplanko Lietuvos įmones, kurios suinteresuotos plėsti prekybą užsienio rinkose.

 

„Kaip byloja patarlė, geriau vieną kartą pamatyti, negu tūkstantį kartų išgirsti, todėl mums svarbu apsilankyti įmonėse ir aptarti, su kokiomis eksporto kliūtimis susiduriama, pristatyti Lietuvos ir Europos Sąjungos eksporto skatinimo priemonių spektrą, atskiras programas. Jeigu verslas domisi eksporto galimybėmis į konkrečias rinkas, mūsų tikslas – jas atverti arba stiprinti ryšius, supažindinti su teisiniais aspektais, galimybėmis reklamuotis ir kitomis specifinėmis žiniomis “, – kalba žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius. Verslininkai turi galimybę tiesiogiai aptarti eksporto leidimų klausimus bei dalyvavimą užsienio parodose su atsakingomis institucijomis. „Kinija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Japonija, Persų įlankos šalys bei kitos valstybės – tai milžiniškos, turtingos rinkos, turinčios daug potencialo, tačiau keliančios itin aukštus kokybės standartus, tad reikia įdirbio, kad mūsų produktai būtų žinomi ir pasiektų vartotojus“, – teigia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Darius Remeika.

 

Lietuvos gamintojai gan sėkmingai plečia pieno ir mėsos bei jų gaminių eksportą. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, per 2017 metus įmonės eksportavo daugiau kaip 63 tūkst. tonų pieno produktų bei 12 tūkst. tonų mėsos ir jos gaminių. Lyginant su 2016 m., pieno produktų eksportas išaugo 16 proc., mėsos – 17 proc.

 

2017 metais žemės ūkio ir maisto produktai buvo eksportuoti į 143 pasaulio valstybes. Daugiausia išvežama javų, pieno ir jo produktų, tabako gaminių, žuvų ir vėžiagyvių, mėsos ir jos subproduktų. Nuolat ieškoma naujų patikimų rinkų. Praėjusiais metais, palyginti su 2016 m., žemės ūkio ir maisto produktų eksportas augo 10 proc., tai sudaro penktadalį viso šalies eksporto. Vienas svarbiausių prioritetų ir ateityje bus eksporto rinkų paieška lietuviškiems žemės ūkio ir maisto produktams.

 

Delegacija jau aplankė šias įmones: AB Rokiškio pienas, UAB Daivida (Rokiškio mėsinė), UAB Miltonas, AB Gubernija, UAB Cerera Foods, UAB Naujasis Nevėžis, UAB Kauen Craft, UAB Rūta,  UAB Miltinuko receptas, Mažeikių pieninė (AB Pieno žvaigždės filialas), AB Žemaitijos pienas, UAB Litamilk, AB Vilniaus alus, UAB Gardumeli, UAB Biovela, UAB Grainmore, UAB Mantinga, AB Vilkyškių pieninė, UAB Lukšių pieninė, ŽŪK Pienas LT, AB Vičiūnai Group, UAB Bega, ateinančią savaitę ketinama vykti į UAB Krekenavą, Panevėžio pieninę (AB Pieno žvaigždės filialas) bei UAB „Vikeda“.

 

Žemės ūkio ministerijos inf.

 

SKAITYKITE

 

 

Pasaulinė sėklų saugykla saugo nuo sunaikinimo planetos žemės ūkio kultūras

Fotoekskursija po didžiausią pasaulyje marichuanos auginimo ūkį

Vokietijos pilietis Willy Martins augina Kryme dygminus ir spaudžia iš jų aliejų

Moliūgai su Frankenšteino veidu

Izraelio mokslininkai bando išvesti pomidorų rūšį, kuri išaugintų derlių beveik be vandens

Ar taps Latvija spanguolių šalimi?

Pomidorų medis Sprut F1

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai