2020-08-07, penktadienis, 18:45.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:41, leidžiasi 21:05, dienos ilgumas 15:23.

Kodėl Rusija pardavė Turkijai kviečius už bitkoinus

2018-02-02, paskelbė agroexpresas .lt
Kodėl Rusija pardavė Turkijai kviečius už bitkoinus

Praėjusių metų gruodžio mėnesį tarp Rusijos ir Turkijos įvyko pirmas prekybinis sandoris kriptovaliuta – Turkija nupirko kviečius mokėdama bitkoinais.

 

3000 tonų kviečių iš Rusijos buvo nupirkta bandomuoju skaitmeniniu sandoriu per operatorių Samsun bendradarbiaujant stambioms krovinių pervežimo kompanijoms Prime Shipping Foundation, Quorum Capital Ltd. ir Interchart LLC. Techniniai duomenys nebuvo atskleisti. Kriptovaliutos naudojimas leidžia akimirksniu atlikti mokėjimus ir pasaulio valiutų konvertavimą į bitkoinus ir atgal. „Mes stengiamės sukurti tarpvalstybinę mokėjimo sistemą, kuri būtų paprastesnė ir greitesnė nei dabar turima“, - teigia „Prime Shipping Foundation“ generalinis direktorius Ivan Vikulov.

 

Kam to reikia?

 

Tarptautinės sankcijos Sirijai ir panašioms šalims apribojo priėjimo prie JAV dolerių galimybes, o tuo pačiu suvaržė maisto produktų importą. Tuo ir bando pasinaudoti Rusijos kompanija į atsiskaitymų operacijas įvesdama kriptovaliutos pirkimą/pardavimą. Dabar kompanija Prime Shipping Foundation siekia gauti banko licenziją Gibraltare – vienoje iš pirmųjų valstybių ėmusių įstatymiškai ginti kriptovaliutas. Be to kompanija kuria savo kriptovaliutą ir planuoja padidinti šio sektoriaus finansavimą.  

 

Ar visada tai apsimoka?

 

Tačiau ekspertai sako, kad sandorius bitkoinais gali apsunkinti svyravimai žemės ūkio produktų ir finansų rinkose. Antai, nuvertėjus rubliui, Rusijai pavyko užkariauti kviečių rinkas tokiose tolimose šalyse, kaip, pavyzdžiui, Indonezija, pastumiant į šalį tradicinius tiekėjus, tame tarpe JAV, ES ir Australiją.  O štai ir dar vienas pavyzdys. Praėjusiais metais Rusija Sudanui kviečių tiekimą padidino 87 % ir pavertė šią šalį septintu didžiausiu pagal perkamų rusiškų kviečių apimtis klientu.

 

Elevatorist.com

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai