2020-08-03, pirmadienis, 15:04.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:34, leidžiasi 21:13, dienos ilgumas 15:39.

Kinijoje statomos didžiulės kiaulių fermos

2018-02-14, paskelbė agroexpresas .lt
Kinijoje statomos didžiulės kiaulių fermos

Kinijos fermeriai planuoja Šiaurės Rytų Kinijoje kurti didžiulius kiaulių ūkius ir išauginti juose  tiek kiaulių, kad būtų patenkinta pasaulinė kiaulienos paklausa. Aštuonios kompanijos pasiruošusios kasmet išauginti apie 17 mln. kiaulių. Kai kurie apžvalgininkai teigia, kad šiame regione kiekvienais metais bus išauginama 120 mln. kiaulių. O tai du kartus daugiau nei praėjusiais metais išaugino Heilongjiang, Jilin, Liaoning ir Vidinės Mongolijos provincijos kartu sudėjus.

 

Artimiausiais metais apie 20 % kinų kiaulių bus perkelta į naują teritoriją, t.y. šalies Šiaurės Rytus. Toks kiaulių kiekis prilygsta metiniam Kinijos kiaulienos eksportui į JAV. Tai bus šiaurinis šalies mėsos ir pieno centras. Ir nors žiemos čia kur kas atšiauresnės nei centriniuose šalies regionuose, tačiau mažai apgyvendinti plotai leidžia statyti didžiules kiaulių fermas.

 

– Gamybinės išlaidos Šiaurės Rytų regione bus didesnės, nes nuolat reikės šildyti fermas, tačiau ten mes galime pasiekti didelių gamybinių pajėgumų, – sako Son Veipin, kompanijos Beijing Dabeinong Technology viceprezidentas. – Šiais metais Šiaurės Rytų regione mes statome septynias fermas. Iš viso čia planuojame turėti apie dvidešimt fermų.  

  

Šiaurės Rytų regione planuojama statyti ne tik didžiulius kiaulių kompleksus, bet ir visa, kas reikalinga pilnam jų gyvenimo ciklui – nuo pašarų gamybos iki kiaulienos perdirbimo. Kinijos vyriausybė ketina Šiaurės Rytų regioną paversti milžinišku pieno-mėsos centru. Ir tai suprantama – centrinė ir pietinė šalies dalis tankiai apgyvandinta, plėstis stambiems ūkiams čia nėra kur. O smulkūs ūkiai rinkoje, juolab pasaulinėje, konkuruoti negali.  

 

Pasak ekspertų, ne visi paskelbti projektai bus baigti numatytu laiku. Tačiau net ir dalinis jų užbaigimas pakeis valstybinę grūdų prekybos politiką. Jei Šiaurės Rytų regione kasmet bus auginama po 20 mln. kiaulių, tai vien kukurūzų per metus reikės 4,6 mln. tonų daugiau. Dėl to kukurūzų iš Šiaurės Rytų regiono į kitus regionus bus išvežama mažiau. Galbūt kukurūzų trūkumą kituose regionuose bus stengiamasi kompensuoti Šiaurės Rytų regione išauginta kiauliena. Tiesa, apie tai kol kas mažai kalbama, nes pagrindinis dėmesys sutelktas į eksportą.

 

– Vartotojai kol kas nepasiruošę gauti kiaulieną, kuri yra įveikusi didelius atstumus traukiniais ir krovininiais automobiliais, – sako Fred Gale, JAV žemės ūkio departamento ekonominės tarnybos vyresnysis ekonomistas. – Mėsos pervežimas dideliais atstumais gali sukelti įvairių nepageidaujamų reiškinių, pavyzdžiui, mėsos svorio sumažėjimą, kokybės praradimą ir panašiai. Tačiau palaipsniui visa tai pasikeis.

 

Juolab, kad Kinijos Šiaurės Rytų regione sutelkta kiaulininkystė bus įdomi ne tik užsienio partneriams, bet ir vidaus rinkos vartotojams, nes ji bus pigesnė ir geresnės kokybės.

 

The Independent

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai