2020-10-21, trečiadienis, 19:30.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:01, leidžiasi 18:03, dienos ilgumas 10:2.

Kijevo gyventojas daro turbo laužus iš paprastų rąstų

2018-05-05, paskelbė agroexpresas .lt
Kijevo gyventojas daro turbo laužus iš paprastų rąstų

Pavasarį prasideda šašlykų sezonas. Žmonės masiškai traukia į parkus ar miškus, kad pasigėrėtų atbundančia gamta. Vykstant į gamtą dažniausiai pirmas klausimas būna toks: iš kur gauti malkų? Išradėjo iš Kijevo šis klausimas nebekamuoja.

 

Nikolajus Palamarčiukas sugalvojo komfortišką ugniakurą „Vogner“. Tai cilindro formos rąsto gabalas, turintis dvi angas: vertikalią – ugniai ir horizontalią – orui. Apačioje, kur tos angos susikerta, šildomas briketas – pjuvenų ir parafino mišinys.   

 

Naudotis ugniakuru „Vogner“ paprasta: per viršutinę angą degtuku uždegti briketą ir ugniakurą pastatyti į vertikalią padėtį. Praėjusių metų rudenį šį išradimą Nikolajus Palamarčiukas užpatentavo.    

 

„Aš daug metų užsiimu turizmu, medžiokle ir žvejyba, – pasakoja išradėjas. – Išbandžiau įvairiausių laužų, bet labiausiai patiko taip vadinamos „žvakės“  – suomiškos, švsdiškos, indiškos. Jos patogesnės už malkas, nors taipogi turi savo trūkumų: pavyzdžiui, suomiškos greitai sudega, o indiškas – sunku pagaminti.“  

 

 

Miške, kur pilna sausų malkų, tokios žvakės nereikalingos. Tačiau dažniausiai vykstama į tokį gamtos prieglobstį, kuriame be iš anksto paruoštų ir atsivežtų malkų neišsiversi – anei laužą susikursi, anei šašlyką išsikepsi. Todėl malkų ryšulėliai perkami prekybos centruose ar benzino kolonėlėse. Kad nereikėtų su savimi tampyti kelių ryšulėlių malkų, ukrainietis ir sugalvojo ugniakurą „Vogner“ – paprastesnį ir patogesnį laužo analogą.  

 

„Vogner“  – tai ekologiškas produktas, be pašalinių kvapų, neišpurvinantis nei drabužių, nei automobilio bagažinės. Jį galima pakartotinai naudoti. Pavyzdžiui, paruošus maistą, užkimšti angas žole arba užlieti vandeniu, o vėliau vėl uždegti. Ugniakuras greitai įsidega ir pakankamai ilgai dega –   priklausomai nuo jo dydžio 1,5-3,5 val.  

  

„Vogner“ gamyba prasidėjo tipiškame Kijevo garaže. Sukaupus lėšų iš įsisiūbuojančio verslo ji buvo perkelta į specialų cechą. Ugniakuras gaminamas iš pušies. Jo gaminimui naudojama  techninė žaliava – genėjimo ir negyvos medienos atliekos. Palyginus su kitomis medienos rūšimis, pušis duoda daugiausia techninės žaliavos. Kita vertus, pušis yra pakankamai pigi ir užtikrina gražų degimo procesą.

 

agroexpreso inf.

 

 

SKAITYKITE

 

Svajonių pilį fermeris priverstas nugriauti

Malkos – kiemo puošmena              

Žemutinė Apsha – turtingiausias Ukrainos kaimas

Zhongdong kaimas įsikūręs natūraliame urve

Contact form

Šios dienos vardadieniai