2020-08-07, penktadienis, 18:33.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:41, leidžiasi 21:05, dienos ilgumas 15:23.

Kiek mokama Vokietijoje už sumedžiotą šerną?

2018-01-29, paskelbė agroexpresas .lt
Kiek mokama Vokietijoje už sumedžiotą šerną?

Vokietijos žemės ūkio ministras palaiko raginimą drastiškai sumažinti šernų skaičių šalyje, kad būtų užkirstas kelias afrikinio kiaulių maro protrūkiui. Šalyje kyla susirūpinimas, kad kiaulių maras gali sunaikinti kiaulienos pramonę. Vokietijos ūkininkų asociacija paragino sunaikinti  70 proc. šalies šernų, įskaitant paršingas šernes ir jų naujagimius šerniukus.

 

Vokietijos žemės ūkio ministras Kristianas Šmidtas (Christian  Schmidt) sutiko, kad tikslinga panaikinti apribojimus ir leisti šiuos gyvūnus medžioti. Anot jo, protingas šernų populiacijos mažinimas yra svarbus kiaulių maro prevencijos veiksnys.

 

Vokietijos ūkininkų asociacijos viceprezidentas Verneris Švarcas (Werner Schwarz) laikraščiui „Rheinische Post" sakė, kad nė vienas medžiotojas nesutiktų nužudyti motiną ir palikti šerniukus vienus. V. Švarcas taip pat teigė, kad gyvūnų gerovės labui reikia imtis skubių veiksmų.

 

Niekas tiksliai nežino, kiek šernų yra Vokietijoje, tačiau jų skaičius gali siekti šimtus tūkstančių. Vien Berlyne jų yra nuo 3 iki 8 tūkst. Pernai šernai netoli Berlyno Tegelio oro uosto užpuolė keletą žmonių ir tris sužeidė.  

 

Šernai kiaulių maru jau užkrėsti kaimyninėse Lenkijoje ir Čekijoje, todėl Vokietija ketina imtis ryžtingų priemonių, kad liga nepasiektų šalies. Ūkininkų asociacijos prezidentas Joachimas Rukvidas (Joachimas Rukwied) perspėjo, kad ligos protrūkis kiaulių augintojams turėtų katastrofiškų pasekmių.

 

Neseniai eilė vokiečių žiniasklaidos priemonių paskelbė, kokio dydžio premijos ir kompensacijos už nušauto šerno pavyzdžių pristatymą bus mokomos. Premijų ir kompensacijų mokėjimas turi vieną tikslą – kuo daugiau medžiotojų pritraukti šernų medžioklei ir tokiu būdu sumažinti šių laukinių žvėrių populiaciją. Skirtingose federalinėse žemėse bus mokamos skirtingos premijos.

 

Meklenburgo-Priešakinės Pomeranijos žemėse nuo 2017 gruodžio 1d. iki 2019 kovo 31 d. bus mokama po  25 eurus už sumedžiotą šerną. Jei medžioklėje dalyvaus šuo, bus pridedami dar 25 eurai.

 

Saksonijos-Anhalto žemėse už sumedžiotą šerną medžiotojas gaus 50eurų.

 

Brandenburgo žemėse premijos dydis – 50 eurų. Tačiau ji išmokama tik tuo atveju, kai sumedžiotas šernas viršija sezono limitą.

 

Bavarijoje mokama 20 eurų už sumedžiotą šerną. Jei medžiotojas pasiųs ekspertizei sumedžiotą šerną ar jo dalį, gaus dar 20 eurų.

 

Hamburge, atsižvelgiant į sveikos gyvūnų priežiūros taisykles,  apmokamos išlaidos už siunčiamų ar pristatytų laukinių šernų pavyzdžius. Jos gali svyruoti nuo 30iki 100 eurų.

 

agrarheute.com

Contact form

Šios dienos vardadieniai