2019-05-25, šeštadienis, 16:47.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 04:57, leidžiasi 21:32, dienos ilgumas 16:35.

Jei tarp Kinijos ir JAV prasidės prekybinis karas, žemės ūkio produkcijos perteklius užplūs Europą

2018-04-26, paskelbė agroexpresas .lt
Jei tarp Kinijos ir JAV prasidės prekybinis karas, žemės ūkio produkcijos perteklius užplūs Europą

Kai Kinija pareiškė, kad yra pasirengusi atsakyti į JAV numatomas sankcijas, t.y. atitinkamu mastu nustatyti didesnius muito mokesčius ir kai kuriems JAV žemės ūkio produktams, Kalifornijos visuomeninių organizacijų vadovai pareiškė, kad komerciniame kare fermeriai niekada nelaimi.

 

Visuomeninės organizacijos, kurios atstovauja migdolų, citrusinių vaisių bei pistacijų augintojų interesus, su nerimu seka amerikiečių ir kinų debatus, galinčius išprovokuoti 15 proc. didesnį eksporto į Kiniją mokestį.

 

2016/17 metais JAV į Kiniją eksportavo vien tik pistacijų daugiau nei 69 mln. funtų.

 

Džojel Nelsen, Kalifornijos citrusinių vaisių įmonės direktorius, sako, kad  Kinija pagal šviežių citrusinių vaisių, ypač apelsinų ir mandarinų, pirkimą užima trečią vietą po Kanados ir Pietų Korėjos. Galimas prekybinis karas neabejotinai pakenks Kalifornijos citrusinių vaisių prekybos mastams.

 

Beje, Kinija gali padidinti importo tarifus ir kitiems vaisiams. Iš 100 įvairių maisto produktų sąrašo gali būti papildomai apmokestinami iš JAV importuojami migdolai, riešutai, pistacijos, avokadai, įvairūs citrusiniai vaisiai, vynuogės, arbūzai, obuoliai, persikai, slyvos, braškės, vyšnios, slyvos, abrikosai ir netgi vynas. Didžioji dalis šių prekių gaminama Kalifornijoje.

 

Pradėjusi prekybos karą` dėl alyvuogių, JAV dabar gali susidurti su bumerango principu grįžtančiomis pasekmėmis. Jei Kinijos rinka uždarys savo duris JAV žemės ūkio produktams, padidindama tarifus, produktų perteklius gali patekti į Europos rinką, o tai bus reali katastrofa Europos gamintojams.

 

freshplaza.com

 

SKAITYKITE

 

Pasaulinė sėklų saugykla saugo nuo sunaikinimo planetos žemės ūkio kultūras

Fotoekskursija po didžiausią pasaulyje marichuanos auginimo ūkį

Vokietijos pilietis Willy Martins augina Kryme dygminus ir spaudžia iš jų aliejų

Moliūgai su Frankenšteino veidu

Izraelio mokslininkai bando išvesti pomidorų rūšį, kuri išaugintų derlių beveik be vandens

Ar taps Latvija spanguolių šalimi?

Pomidorų medis Sprut F1

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai