2020-08-07, penktadienis, 18:19.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:41, leidžiasi 21:05, dienos ilgumas 15:23.

Japonijos fermeriai išaugino bananus su valgoma žieve

2018-03-05, paskelbė agroexpresas .lt
Japonijos fermeriai išaugino bananus su valgoma žieve

Japonijos fermeriai neseniai visuomenei pristatė naują rūšį bananų, kurių žievė saldi ir valgoma. Beje, patys bananai saldesni už įprastus ir skoniu panašūs į ananasus, o žievė – tankesnė.  

 

Kaip buvo išauginti tokie bananai? Bananų sodinukai pirmiausia buvo pasodinti į šaldymo kamerą, kurioje temperatūra siekė -60 °C. Manoma, kad šaltos temperatūros pagreitina augimą. Kai sodinukai buvo sugrąžinti į natūralią augimo aplinką, pasirodė, kad jie išties augo ir vystėsi greičiau. Jau po keturių mėnesį bananai davė derlių. Augant įprastose sąlygose, derliaus buvo galima sulaukti tik po dviejų metų. Nauja bananų rūšis pavadinta Mongee. Japonai teigia, kad naują bananų rūšį galima išauginti be cheminių augalų apsaugos priemonių.

 

Naują bananų rūšį japonai pamėgo. Deja, kol kas rinkos poreikiai nėra pilnai patenkinti – per mažai jų išauginama. Pavyzdžiui, dešimties vaisių partija parduotuvės lentynas pasiekia tik kartą į savaitę. Didelė bananų paklausa suformavo ir aukštą jų kainą. Išskirtinių bananų augintojai planuoja plėsti šių kultūrų plotus.

 

agroexpreso inf. 

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai