2020-06-04, ketvirtadienis, 08:57.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 04:45, leidžiasi 21:46, dienos ilgumas 17:i.

Japonas gamina ir parduoda česnakinę kavą

2017-11-01, paskelbė agroexpresas .lt
Japonas gamina ir parduoda česnakinę kavą

Septyniasdešimt ketverių metų Yokitomo Shimotai, kavos parduotuvės savininkas Aomori prefektūroje (Japonija), kad jo unikali „česnakinė“ kava – jo kulinarinės veiklos vienos nesėkmės rezultatas.

 

Prieš tridešimt metų jis netyčia sudegino česnakinį steiką. Sudegusio česnako aromatas sudomino Yokitomo Shimotai. Arbatinio šaukšteliu jis sutrynė sudegusias česnako skilteles ir gautą tyrę  sumaišė su karštu vandeniu. Tada šiam bandymui japonas daug dėmesio neskyrė. Tačiau išėjęs į pensiją vėl sugrįžo prie eksperimentų. Siekdamas optimalaus rezultato Yokitomo Shimotai eksperimentavo visus metus. Galiausiai rezultatas buvo pasiektas.

 

 

Kad paruoštų tirpią česnakinę kavą, Yokitomo Shimotai elektrinėje orkaitėje apkepina česnako skilteles, po to jau atšalusias susmulkina ir suberia į arbatinius paketus. „Mano gėrimas, veikiausiai, pirmas toks pasaulyje, kuriame nėra kofeino, todėl galima jį gerti ir naktį, – sako  Yokitomo Shimotai. Ir priduria: – Deginamų česnakų kartumas sukuria kvapą, panašų į kavos kvapą.“

 

 

Atkaklusis išradėjas tvirtina, kad nors česnakinė kava ir kvepia keptu česnaku, tačiau nemalonaus kvapo burnoje nepalieka, nes yra kruopščiai paruošiamas. Jei nesibodite česnako kvapo, tuomet drąsiai galite gerti šį kavos skonį  turintį gėrimą.  

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai