2020-08-03, pirmadienis, 15:47.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:34, leidžiasi 21:13, dienos ilgumas 15:39.

Gyvačių auginimas Kinijos kaimo gyventojus pavertė milijonieriais

2018-01-29, paskelbė agroexpresas .lt
Gyvačių auginimas Kinijos kaimo gyventojus pavertė milijonieriais

Praėjusio amžiaus aštuntame dešimtmetyje Jan Honchang buvo tipinis kinų valstietis – turėjo mažą žemės lopinėlį, iš kurio per mėnesį uždirbdavo 100 juanių arba, kitaip sakant , 16 JAV dolerių.  Tačiau vieną dieną jis susirgo Bechterevo liga.

 

Bechterevo liga (ankilozinis spondiloartritas) - tai lėtinė uždegiminė liga, pažeidžianti stuburą ir sakroileinius sąnarius, o kai kuriais atvejais ir periferinius sąnarius arba vidaus organus (akis, širdį, žarnyną). Dėl šios ligos ilgainiui stuburas tampa visiškai nejudrus. Šešiasdešimt dviejų metų Jan Honchang suprato, kad arba mirs nuo klastingos ligos, arba nuo bado, nes laikui bėgant nebegalės užsiimti žemės darbais.

 

Vietinis gydytojas patarė vartoti gyvačių nuodų ekstraktą ir tokiu būdu pabandyti pasveikti. Ekstraktas vienok buvo brangus, kainavo net tris mėnesinius Jan Honchang uždarbius. Tuomet kinas nusprendė kalnuose pats pasigauti kobras ir iš jų nuodų bei spirito pasigaminti ekstraktą.

 

Du mėnesius Jan Honchang gydėsi šiuo ekstraktu ir galiausiai jam pavyko susigrąžinti darbingumą. Pasveikęs kinas ėmėsi kobrų auginimo verslo, nes pamatė, kad jų nuodai brangiai kainuoja ir turi paklausą.

 

1985 metais bankui jis užstatė savo žemę ir paėmė 10 tūkst. juanių kreditą. Už gautus pinigus buvo nupirkti inkubatoriai, kuriuose turėjo būti „perinami“ gyvačių kiaušiniai. Pirmieji bandymai buvo nesėkmingi. Tačiau po dviejų metų jam pavyko procesą sureguliuoti, ir pasaulį išvydo 30 tūkst. įvairių rūšių gyvačių. Šiek tiek paaugusias gyvates jis pardavė už 80 tūkst. juanių.

 

Gandas apie Jan Honchang sėkmę greitai pasklido po visą kaimą. Po penkių metų iš 162 kaimo kiemų 108-iuose buvo auginamos gyvatės.Po to atsirado ir maži cechai, kuriuose gyvates džiovino, jų pagrindu gamino degtinę ir įvairius tepalus. Didelė dalis išaugintų gyvačių keliauja į Kinijos restoranus. 80% taip vadinamos produkcijos sunaudojama vidaus rinkoje, o likusi dalis siunčiama į JAV, Japoniją, Vokietiją. Šalia gyvačių veisimo ir auginimo cechų atsirado pelių ir varlių auginimo ūkiai, kurių pagrindinis uždavinys – aprūpinti gyvates maistu.

 

Šiandien Sičuano kaime auginama keturi milijonai trisdešimties rūšių gyvačių. Dvidešimt šeimų iš šio verslo per metus uždirba virš milijono juanių, o likusios – 50-60 tūkst. Bendros kaimo pajamos per metus iš šio verslo – 60 mln. juanių (apie 9 mln. JAV dolerių). Kai kam kaimas primena siaubo filmą: aštuoni šimtai kaimo gyventojų ir keturi milijonai gyvačių, t.y. po 5000 kiekvienam. Tai intensyviausiai gyvatėmis apgyvendintas kaimas planetoje.

 

Jan Honchang pirmąjį savo milijoną uždirbo dar 1990 metais. 2008 metais jo verslas su prekiniu ženklu Moganshan Snake Co peržengė Kinijos sienas – Pietų Korėjoje 10 000 kv.m. plote jis įkūrė gyvačių auginimo ūkį.

 

O štai Prancūzijoje gyvačių ūkiai pergyvena ne pačius geriausius laikus. Ir visų pirma todėl, kad farmacijos kompanijos ėmė mažiau supirkti gyvačių nuodų. Tiesa, prancūzų kompanijos ieško naujų nišų savo verslui. Kai kurios pakeitė specializaciją ir pradėjo auginti skorpionus. Vienas gramas skorpionų nuodų kainuoja 35 tūkst. eurų, tuo tarpu gyvačių nuodų – tik 4 tūkst.

 

mfgpages.com

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai