2020-08-07, penktadienis, 18:05.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:41, leidžiasi 21:05, dienos ilgumas 15:23.

„Bulvidoras“: augalas, ant kurio šakelių noksta pomidorai, o šaknys brandina bulves

2018-04-26, paskelbė agroexpresas .lt
„Bulvidoras“: augalas, ant kurio šakelių noksta pomidorai, o šaknys brandina bulves

Ipsviče (Jungtinė Karalystė) veikianti sodininkystės įmonė „Thompson and Morgan“ prieš keletą metų  išvedė augalą, kurį pavadino „Bulvidoru“ (angl. – TomTato). Tai – bulvių ir pomidorų hibridas, ant kurio šakelių noksta pomidorai, o po žeme auga bulvės. Vienas toks augalas gali išauginti iki 500 pomidoriukų ir ne vieną kilogramą bulvių. Unikalios daržovės veislės autoriai teigimu, augalo veislė išvesta be jokių genetinių modifikacijų.

 

„Bulvidorų“ rūšis sukurta elementariu skiepijimu. Tai – toli gražu ne pirmas sėkmingas mėginimas užauginti augalą, brandinantį ir bulves, ir pomidorus. Vis dėlto daugelis tokių eksperimentų baigdavosi tuo, jog daržovės išaugdavo ne kažin kokio skonio.

 

Tačiau „bulvidorus“ išvedusios įmonės direktorius Paulas Hansordas pareiškė, kad „bulvidoro“ pomidorai buvo gerokai skanesni už daugelį parduotuvėse parduodamų pomidorų. Jis neslėpė, kad šios rūšies išvedimui prireikė 10 metų.

 

„Pasiekti tokių rezultatų buvo labai sunku, kadangi sėkmingo skiepijimo sąlyga – pomidoro ir bulvienojų stiebai turi būti vienodo storio, - sakė jis. – Atlikti tokį skiepijimą labai sudėtinga. Panašių veislių jau buvome matę. Tačiau mūsų augalo privalumas tas, kad jis neaugina bulvienojų lapų."

 

Veisėjų teigimu, augalas gyvuoja vienerius metus. Bulves kasti galima tada, kai sunoksta pomidorai. Įmonės atstovai teigia, kad ištirta, kiek pomidoruose ir bulvėse yra alfa solanino – nuodingos medžiagos, kuri abiejų rūšių daržovėse gali susidaryti dėl tam tikrų auginimo ir laikymo sąlygų. Nuodingosios medžiagos nei bulvėse, nei pomidoruose rasta nebuvo.

 

„Ne visi savo soduos turi pakankamai žemės, kad ten pat galėtų auginti ir bulves, ir pomidorus. Šiuo aspektu idėja tikrai sveikintina“, - keisto augalo perspektyvas įvertino Karališkosios sodininkystės bendrijos (Royal Horticultural Society) narys Guy Barteris.

 

Visai realu, kad tokie kombinuoti augalai dėmesio sulauktų ne tik sodininkų tarpe, bet ir, pavyzdžiui, kad ir jau planuojamose Marso kolonizavimo misijose.

 

agroexpreso inf. 

 

 

 

SKAITYKITE

 

Japonijoje ryžių laukai pavirto meno kūriniais

Idėja sodininkams ir daržininkams: neįprastos formos vaisiai ir daržovės

JAV fermeriai pirmenybę atiduoda kukurūzams ir sojai

Kanapių muziejus Barselonoje: visa tiesa apie „žolę“

JAV Aukščiausiasis teismas pripažino fermerį kaltu dėl sėklų piratavimo

Keturi dalykai, kurie skatina atsigręžti į Moldovą

Kontrabandininkai kraustosi iš proto dėl sparčiai brangstančios vanilės

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai