2020-02-24, pirmadienis, 16:27.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 07:20, leidžiasi 17:42, dienos ilgumas 10:21.

Britanijoje atsirado mėsos produktai vegetarams

2017-09-30, paskelbė agroexpresas .lt
Britanijoje atsirado mėsos produktai vegetarams

Didžiojoje Britanijoje kai kurios parduotuvės pradeda prekiauti vištiena, kiauliena, faršu ir net jūros produktais, bet visa tai pagaminta iš augalinių baltymų. Pirmas pasaulyje   profiliuotas vegetarų  prekybos  tinklas Vegetarian Butcher įkurtas Olandijoje. Dabar  šis  tinklas  planuoja užkariauti Didžiosios Britanijos rinką. Dirbtinės mėsos idėja nėra nauja. Dar 1960 metais buvo iškepti pirmieji kotletai iš sojos ir kviečių gliuteno.  Tačiau šiandien technologijos yra pažengusios toli į priekį – įmituojamo produkto tekstūra, skonis, sultingumas mažai kuo besiskiria nuo originalaus produkto. 

 

Panašaus profilio prekybos tinklas  The Herbivorous Butcher veikia JAV ir Kanadoje, Ispanijoje La Carnicera Vegatariana, analogiškas prekybos tinklas pasirodė Vokietijoje. Praėjusiais metais Sidnėjuje buvo atidarytos  parduotuvės,  prekiaujančios žuvimi ir jūros produktais, pagamintais iš augalinių baltymų.    

 

Tyrimų grupė Mintel praneša, kad per pastaruosius penkis metus Didžiojoje Britanijoje mėsos produktų, pagamintų iš augalinių baltymų, pardavimai šoktelėjo nuo 543 mln. eurų iki 657 mln. Šalies vegetarai tvirtina, kad šiuos produktus valgo ir vegetarams nepriskirtini žmonės. Vegetariškos mėsos šalininkai įsitikinę, kad gyvulinės kilmės baltymų mes naudojame tris kartus daugiau nei reikia. Tuo tarpu kiti tokį maistą kritikuoja – esą iš jo jokios naudos, tai vien tik soja, prifarširuota konservantų.  

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai