2020-06-02, antradienis, 10:23.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 04:47, leidžiasi 21:44, dienos ilgumas 16:56.

Antras plastikinių butelių gyvenimas

2017-11-06, paskelbė agroexpresas .lt
Antras plastikinių butelių gyvenimas

Plastikiniai buteliai yra didelė problema – kasmet išmetama apie 2,4 milijonų tonų PET plastikinių butelių. Taigi, ką daryti, jog užkirstume kelią tokio masto šiukšlinimui? Vienas iš sprendimų, kurį gali įgyvendinti kiekvienas, iš panaudotų plastikinų butelių pasigaminti buityje reikalingus daiktus. Iš plastikinių butelių galima sukurti nuostabių daiktų - nuo valties iki vazonėlių augalams. Iš jų netgi sukurta dirbtinė sala poilsiui.

 

Pasigaminti pufą iš plastikinių butelių visiškai nesudėtinga. Pasižiūrėkite.

 

1. Butelius apvyniokite lipnia plėvele.

 

 

2. Iš kartono iškirpkite du ratus (tai bus pufo viršus ir apačia) ir sutvirtinkite juos lipnia plėvele.

 

 

3. Iš porolono iškirpkite du apskritimus ir stačiakampį. Apskritimai turėtų būti tokio pat dydžio kaip ir iškirptieji iš kartono. Stačiakampio dydis privalo atitikti pufo šono dydį. Gautas dalis sujunkite, t.y. susiūkite jų kraštus.

 

 

4. Iš senų trikotažinių marškinėlių pasiūkite pufui užvalkalą. Užvalkalą galima pasiūti siuvimo mašina. Žinoma, reikėtų palikti reikiamo dydžio kiaurymę, kad būtų galima užvalkalą užmauti ant pufo konstrukcijos. Tada kiaurymę užsiūkite rankomis.

 

 

5. Jei norite, kad pufas atrodytų solidžiau, pagaminkite jam dar vieną užvalkalą - tiesiog jį numegzkite. Pufo apačiai galite panaudoti iš audinio iškirptą apskritimą.

 

 

6. Atskiras dalis susiūkite - viršutinę dalį, t.y. apskritimą, sujunkite su šonine, t.y. stačiakampiu, na o stačiakampį sujunkite su apatine pufo detale, t.y. iš audinio iškirptu apskritimu.

 

 

 

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai