2020-08-03, pirmadienis, 14:29.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 05:34, leidžiasi 21:13, dienos ilgumas 15:39.

Alus šunims – utopija virtusi realybe

2017-11-26, paskelbė agroexpresas .lt
Alus šunims – utopija virtusi realybe

Zoo verslas – viena pelningiausių verslo sričių. Tokia ji buvo, yra ir išlieka. Ši rinka seniai jau pasidalinta tarp didžiųjų kompanijų. Tačiau retsykiais atsiranda smulkių verslininkų, kurių originalios idėjos randa nišą šiame versle ir atneša puikius rezultatus. Šįkart apie alų. Ne įprastą, o skirtą šunims.

 

„Bowser Beer“

 

Jeigu egzistuoja suši barai ir kavinės šunims, kodėl tada augintiniams nepasiūlius jų šeimininkų mėgstamo produkto – alaus. Taigi rinkoje pasirodė šunims skirtas alus „Bowser Beer“. Tiesa, šiame amerikiečių produkte alkoholio nėra. Jis pagamintas iš kiaulienos ir vištienos buljono. Užtat turi puikų skonį. „Bowser Beer“ – tai puiki galimybė kartu su mylimu šunimi atšvęsti kokį nors įvykį ar tiesiog pamaloninti augintinį skaniu gėrimu. „Bowser Beer“ – ne pigus malonumas. Butelis šio alaus kainuoja 18 dolerių, pakuotė – 65. 

 

 

„Happy Tail Ale“ 

 

Šiaurės Kalifornijoje (JAV) įsikūrusi kompanija „Dog Star Brewing Company“ gamina šunims skirtą nealkoholinį alų „Happy Tail Ale“ („Laiminga uodega“). Kaip ir dera „premium“ alui, „Happy Tail Ale“ gaminamas iš rinktinių miežių ir filtruoto vandens. Jis praturtintas gliukozaminu ir vitaminu E. Na o priešistorė šio alaus tokia. Jamie Miller, atostogaudama su šeima  visame pasaulyje savo vynais garsėjančiame Napos slėnyje, pastebėjo, kad jų šuo Kodi tyčia išverčia vyro alaus butelį, o paskui su malonumu skystį išlaižo. 55 kilogramus sveriantis šuo dėl šios išdaigos visiškai nejautė jokio sąžinės priekaišto – jis sekiojo vizgindamas uodegą paskui šeimininką ir, regis, maldavo dar šio miežinio gėrimo. Štai tada  Jamie Miller ir nusprendė antro gimtadienio proga šuniui padovanoti neeilinę dovaną – alų. Pasak Jamie Miller,  šunų negalima girdyti įprastiniu alumi, nes jų organizmas ne taip greitai „susidoroja“ su alkoholiu. Ilgas valandas Jamie Miller praleido prie viryklės eksperimentais ieškodama tinkamos receptūros. Aplankyta ne viena alaus darykla. Pagaliau receptas buvo rastas. Alus buvo daromas iš vandens, salyklinių miežių, gliukozamino, vitamino E ir pieno rūgšties. Gyvūlinės kilmės taukai alui teikia papildomą aromatą, o natrio benzoatas neleidžia butelyje vykti fermentacijos procesui. Buvo atsisakyta alkoholio, karbonatų ir apynių, t.y. tų medžiagų, kurios galėjo sukelti šuniui traukulius. Butelio kaina – du doleriai.

 

 

„Kwispelbier“

 

„Kwispelbier“ – tai dar viena nealkoholinio šunų alaus rūšis išvirta Olandijoje. Idėja priklauso Pietų Olandijos Zelhem mietelyje gyvenančiam gyvūnų parduotuvės savininkui Gerrie Berendsen. Alus pagamintas iš jautienos ekstrakto ir salyklo. Nėra čia anglies dvideginio ir kitų šuns organizmui pavojingų medžiagų. „Kwispelbier“ išvertus iš olandų kalbos reiškia vizginti uodegą. Taigi geresnio pavadinimo šunų pamėgtam alui ir nesurasi.

 

 

„Happy Lager“

 

Mylimų augintinių be alaus nepaliko ir japonai. Jų išvirtas alus „Happy Lager“  neturi alkoholio ir yra aromatizuotas mėsos ekstraktais. Alus įpakuotas po tris butelius į šventinę pakuotę. Apie geresnę dovaną Japonijos keturkojai veikiausiai ir nesvajojo, juolab, kad jie aprūpinti viskuo įmanomu ir dar truputėliu daugiau. „Happy Lager“  butelis kainuoja 4,5 dolerio. O tai gerokai daugiau nei žmonių vartojamas alus.

 

 

 

 

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai