2020-10-21, trečiadienis, 19:09.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:01, leidžiasi 18:03, dienos ilgumas 10:2.

„AgroBalt 2018“ kvies į „Kaimo kiemą po ąžuolu"

2018-05-19, paskelbė agroexpresas .lt
„AgroBalt 2018“ kvies į „Kaimo kiemą po ąžuolu"

Kas dvejus metus praūžianti viena didžiausių ir reikšmingiausių Baltijos regione tarptautinių žemės ūkio ir maisto pramonės parodų „AgroBalt 2018“, gegužės 24–26 dienomis sukvies į Vilnių ne tik ūkininkus, politikus, verslo atstovus, bet ir minias smalsuolių iš visos Lietuvos.

 

Jau 22 kartą vyksianti paroda vilios lankytojus įvairiomis galimybėmis: čia bus galima paragauti ir įsigyti skaniausių lietuviškų produktų bei gaminių, savo akimis pamatyti, kaip gimsta šakotis, kaipgi atrodo nykstančių veislių galvijai, taip pat sudalyvauti įvairiose Lietuvos vietos veiklos grupių (VVG) organizuojamose edukacinėse programose, pristatančiose amatus.

 

Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos viešinimo akcija, pristatanti Lietuvos kaimo tinklo narių geruosius vietos projektus, jų pasiekimus, produktus ir gaminius, vyks kiekvieną parodos dieną, tad lankytojai, norintys pamatyti, kaip verdamas totoriškas plovas, kaip lietuviškais raštais dekoruojami meduoliai ar gaminami papuošalai iš gintaro, kviečiami atvykti į „Kaimo kiemą po ąžuolu“. Čia smalsuolių lauks Vilniaus, Tauragės, Švenčionių, Telšių, Kauno rajonų bei „Pajūrio kraštas“ vietos veiklos grupės.

 

Šių VVG siūloma programa išties plati ir įdomi: bus pristatyti tradiciniai amatai, tokie kaip odininkystė, krepšelių pynimas ir juostų rišimas, juostų audimas, kanapių pluošto mynimas bei virvių vijimas, kastinio sukimas, siūlų dažymas su žolynais, šiaudų pynimas bei kiti amatai.

 

Žemės ūkio ministerija kviečia pasinaudoti šia neeiline galimybe ir bent trumpam parodoje „AgroBalt 2018“ prisiliesti prie senųjų tradicinių Lietuvos amatų.

 

Detali „Kaimo kieme po ąžuolu“ programa yra čia.

 

„Agrobalt 2018“ bus išrinktas šimtmečio maisto produktas

 

Pavasarį Vilniuje įvyksiančios parodos „Agrobalt 2018“ dalyviai – maisto produktų gamintojai – nekantrauja: visi jie turės galimybę varžytis dėl  aukso medalių, kurie bus įteikti už geriausius parodoje eksponuojamus maisto produktus. Gauti apdovanojimai suteiks galimybę ženklinti gaminius „AgroBalt“ ženklu, kuris simbolizuoja aukštą kokybę bei produkto išskirtinumą.

 

Jau 22-ąjį kartą įvyksiančioje parodoje pristatomus maisto produktus vertins speciali komisija, kuriai pirmininkaus Beata Čičkauskaitė – Nicholson – Lietuvos televizijos laidų vedėja, žurnalistė, kulinarinių knygų autorė.

 

Iš viso paskelbta 18 nominacijų, į kurias galės pretenduoti maisto produktų gamintojai. Pirmąkart bus renkamas ir šimtmečio maisto produktas, kurį vertinant bus atsižvelgiama į tautinio paveldo produkto sertifikatą, į šio produkto gamybos apimtis bei augimą ir tai, ar jis gaminamas iš tradicinės žaliavos. Konkursui pateiktas maisto produktas (gaminys) galės pretenduoti ne daugiau kaip į tris nominacijas.

 

Komisija medalių laimėtojus paskelbs pirmąją parodos „Agrobalt 2018” dieną.

 

 

Paroda „AgroBalt“ yra reikšmingiausia ir didžiausia Baltijos regione tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda, vykstanti kas dvejus metus. Šiais metais Žemės ūkio ministerijos organizuojama paroda įvyks gegužės 24–26 dienomis Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

 

LR Žemės ūkio ministerijos inf.

 

SKAITYKITE

 

 

60 rankdarbių svetainių, kurių jūs galbūt nežinojote

Tai, kas užmuša bites, užmuša ir fermerius?

Didžioji Britanija: kaimo bendruomenių verslas – bendruomenių gyvenimo kokybės užtikrinimo garantas

Fermeris privalo uždirbti ne mažiau už advokatą

Meilė, kuri stipresnė už mirtį

Vokietijoje fermeriams išleido erotinį kalendorių

Karvių kovos Šveicarijoje

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai